Haber

Yozgat’ta hasta ve engelliler mobil sandıkta oy kullandı

Yozgat’ta Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri için sandık başına gidemeyen yaşlı ve yatalak hastalar ile engelli vatandaşların seyyar sandıkta oy kullanmalarına imkan sağlandı.

Yozgat’ta mobil sandık uygulamasıyla, engelli beyan formu ile yaptıkları başvurunun ardından Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından belirlenen kriterlere göre başvuruları kabul edilen ve hastalıkları nedeniyle yatağa doğal olarak giren 6 seçmen ve pürüzlülük, oylarını mobil sandıkta kullandı. Sandık kurul başkanı ve görevliler kontrol edildikten sonra seçmenlerin oy verme işlemi gerçekleştirildi. Hasta ve engelliler, kendileri için hazırlanan 8801 numaralı sandıkta oy kullandı.

Kahramanmaraş Göksun’dan Yozgat’a gelen depremzede Nebi Karaca, tedavi gördüğü Kent Hastanesi’ndeki odasında oyun oynarken seçimin hayırlı olmasını diledi. Vatandaşlık görevini yerine getirerek oyu kullandığını belirten Karaca, “Daha önce seçim kurumuna başvurdum, kabul ettiler. Bugün gezici sandık hastanesi getirildi, oyumu kullandım.”

Kelami Çabuk ise 85 yaşındaki annesi Vesile Çabuk’un oy kullanmaya gidemediği için seyyar sandık için seçim kuruluna başvurduklarını söyledi. – YOZGAT

altindaghaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu