Haber

Bakan Göktaş: Yardım ödemeleri zamlı yatırıldı

ANKARA (İGFA) –Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal hizmet modelleri kapsamında Konut Bakım Yardımı ödemelerini hak sahiplerinin hesaplarına kademeli olarak yatırmaya başladıklarını açıkladı.

Temmuz ayında memur maaş katsayısına göre yapılan zamla 4 bin 336 TL’den 5 bin 97 TL’ye çıkarıldığını belirten Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, bu kapsamda 568 bin tam bağımlı vatandaşın Konut’tan yararlandığını söyledi. Bakım Yardımı ve yakınlarına bu ay evlerinde bakım verme toplam. 2.8 milyar TL Konut Bakım Yardımı ödemesi yaptıklarını söyledi. Bakan Göktaş, bakanlığın sunduğu toplum temelli bakım hizmet modellerinden biri olan Yatılı Bakım Yardımı’nın, engelli bireylerin öncelikle aile bakımları ile desteklenmesi gerektiği inancıyla 2006 yılında başlatıldığını hatırlatarak, aile bütünlüğünün esas olduğunu belirtti. Bakıma muhtaç tam bağımlı yakınlarına bakan vatandaşlara Yatılı Bakım Yardımı ile destek olunarak korunmaktadır.

Geliştirdikleri bütüncül ve adil sosyal hizmet modelleriyle toplumun her ferdine ulaşmaya çalıştıklarını belirten Bakan Göktaş, “Kimseyi geride bırakmayan toplum vizyonumuz çerçevesinde toplam 17,4 lira ödedik. 2023 yılının Ocak-Temmuz döneminde vatandaşlarımıza Evde Bakım Yardımı’nı 2023 yılının Ocak-Temmuz döneminde de 2,8 milyar TL’lik Evde Bakım Yardımı ödemesi yaparak, “Bu ay tam bağımlı 568 bin kişinin yakınlarına toplam 2,8 milyar TL Evde Bakım Yardımı ödemesi yaptık. yararlanan vatandaşlar oldu. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

mazidagiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu