Haber

Kadir Çalışıcı Yeniden Refah Partisi’nin Eskişehir adayı oldu

31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kala Refah Partisi, belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor.

Yeniden Refah Partisi, 2003-2008 yılları arasında Eskişehir Valisi olan Kadir Çalışıcı’yı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterdi.

Partinin resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada Çalışıcı’nın adaylığı şu şekilde açıklandı:

“Uzun yıllar Adıyaman, Aksaray ve Eskişehir Valiliği görevlerinde bulunarak halka büyük bir onurla hizmet eden Kadir Çalışıcı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız oldu. Eskişehir’e ve partimize hayırlı olsun” dedi.

Öte yandan partinin eski AK Partili Belediye Başkanı Tacettin Sarıoğlu’nun da Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinden aday olduğu açıklandı. Şimdiki Eskişehir Günyüzü Belediye Başkanı Menderes Durgut da partiye katılarak Günyüzü Belediye Başkanı adayı oldu.

Kadir Çalışıcı kimdir?

Vali Kadir Çalışıcı Afyon’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyon’da tamamladıktan sonra 1968 yılında Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne girdi. 1972 yılında aynı fakültenin Siyaset ve İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1973 yılında Afyon Valiliği’nde kadrolu olarak staja başladı. subay. İl, ilçe müfettişliği ve bakanlık merkez teşkilatlarında yaptığı stajların ardından 1976 yılında Adilcevaz ilçesine kaymakam olarak atandı. Sırasıyla Seyitgazi, Bulanık, Andırın, Sarayönü, Soma, Sincan ve Balçova ilçelerinde kaymakamlık yaptı. 1976-1977 yıllarında Soma Kaymakamı iken, dil eğitimi ve Belçika Devlet Teşkilatı konularında araştırma yapmak üzere bir yıllığına Brüksel’e gönderildi. 1989 öğretim yılında Milli Güvenlik Akademisine çağrıldı ve mezun oldu. 9 Nisan 1996’da Adıyaman Valiliğine, 9 Ağustos 2000’de Aksaray Valiliğine, 1 Aralık 2003 tarih ve 2003/6478 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile de Eskişehir Valiliğine atandı. Evli ve dört çocuğu var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu