Teknoloji

iPhone’lara Gelen Yeni Özellik İle Sesinizi Kopyalamak Artık Mümkün!

Apple’ın açıklamasına göre bu yıl erişilebilirlik özelliği sayesinde iPhone, iPad ve Macbook’larda tüm aksan ve lehçelere çevrilebilen ses klonlama mümkün olacak.

Kaynak:https://www.in Independent.co.uk/tech/ap…

18 Mayıs’taki “Küresel Erişilebilirlik Farkındalık Günü” öncesinde Apple, bu yıl iPhone, iPad ve Mac’e gelecek bir dizi yeni iOS özelliğini tanıttı.

Geçtiğimiz gün açıklanan güncelleme paketinde bilişsel, görme, işitme ve hareket engelli bireyler için erişilebilirlik özellikleri duyurulmuştu.

Buna göre konuşma yetisini kaybetmiş ya da sesini kaybetme riski taşıyanlar için ilk kez yeni özellikler cihazlara dahil edilecek.

Yaklaşan güncellemede, konuşma sorunu olan veya iPhone cihazlarından yakın zamanda ALS teşhisi konan kullanıcılar, yeni bir dijital ses oluşturmak için kendi seslerini klonlayabilecekler.

“Kişisel Ses” adı verilen bu yeni özellik, yalnızca rastgele oluşturulmuş bir dizi metin istemi okunarak 15 dakikada eğitilebilir ve bilgilerinizin gizli ve güvenilir tutulmasını sağlamak için cihaz üzerinde makine öğrenimini kullanır.

Independent’ın haberine göre ses robotik olsa da insan seslerine oldukça benziyor. Bu özellik, Apple’ın iOS’taki yeni Canlı Konuşma özelliği ve iOS 17 güncellemesi ile kullanılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu